Akademik İngilizce

Akademik İngilizcenizi geliştirerek eğitim hayatında bir üst sıraya yerleşmek istiyorsanız yurt dışında dil eğitimi almak sizin için büyük bir avantaj olacaktır. Yurt dışında dil eğitimi almak içinde İrlanda sizin için ideal bir tercih olacaktır.  Ülkenin tamamı da İngilizce bilmektedir. Bu durumda size pratik açısından büyük bir avantaj katacaktır. İrlanda’nın bir diğer avantajı da uzun dönemli dil eğitimi alan öğrencilere çalışma vizesi vermesidir. Bu sayede ailenize yük olmadan kendi masraflarınızı da karşılayabilirsiniz.  Kaliteli dil okullara sahip olan İrlanda aynı zamanda misafirperverliğiyle de bilinmektedir.  Üstelik Türk öğrenci sayısı da diğer ülkelere göre de oldukça azdır. Bu sayede sosyal hayatınızda da İngilizceyi kullanmak zorunda kalacaksınız.

Dünyanın dört bir yanında genel geçer dil olan İngilizceyi 500 milyondan fazla insan anadili olarak kullanmaktadır. İş Dünyasının da evrensel dili İngilizcedir. Sınırların kalktığı bir Dünyada da İngilizce bilmek hem akademik anlamda hem de iş hayatında büyük bir avantaj katmaktadır.  Akademik İngilizce öğrenmek ayrıca size çok uluslu şirketlerde de çalışma olanağı sağlayacaktır.  Aynı zamanda İngilizce size özgüvende katacaktır. Dünyadaki bütün akademik dergilerin dili İngilizcedir. Bu sayede bu yayınları daha kolay takip ederek vizyonunuzu da geliştirebilirsiniz.  Uluslararası platformlarda da söz sahibi olmak içinde akademik İngilizce bilmek gerekmektedir.  İngilizce öğrenmek aynı zamanda geleceğinize yapacağınız en büyük yatırımdır.  Bu neden kaç yaşında ve hangi eğitim seviyesine sahip olursanız olun İrlanda gibi İngilizce konuşulan bir ülkede eğitim alma fırsatı kaçırmayınız.

Akademik İngilizce ile günlük hayatta konuşulan İngilizce arasında bazı farklar bulunmaktadır. Akademik İngilizcenizi geliştirmek istiyorsanız bol bol okuma pratiği yapmalısınız.  Farklı konu ve alanlarla ilgili ne kadar çok kitap olursanız o kadar çok akademik alanlarla ilgili fikir sahibi olursunuz. Gündelik hayatta kullandığınız dilde dil bilgisi kuralları sizi pek fazla zorluyor olmayabilir.  Fakat mevzu akademik İngilizceyse dil bilgisi kurallarıyla aranızı iyi tutmanız gerekmektedir.  Akademik İngilizce deyince de akla ilk olarak terimler gelmektedir.  İlgi alanlarınızdan başlayarak eğitimdeki konulara kadar yeni yeni kelimeler öğrenmek size büyük bir avantaj katacaktır.

Subscribe to get 15% discount