Hangi Okulu Seçmelisiniz

İrlanda’da work and study programına katılarak 6 ay dil eğitimi alabilirsiniz.  Bu süre yaklaşık 25 hafta olmaktadır.  Bu süreye ek olarak 2 ayda tatil hakkı verilmektedir. Toplam 8 aylık bölümde ise haftalık 20 saat part time çalışma hakkınız bulunmaktadır.  2021 fiyatlarıyla hesaplayacak olursak saati 10 Euro’dan ayda yaklaşık 800 Euro kazanma fırsatınız bulunmaktadır. Bu program sayesinde ailenize yük olmadan kendi masraflarınızı da karşılayabilirsiniz. Ayrıca Work And Travel’ın aksine bu program sayesinde akademik seviyede de İngilizce öğrenebilirsiniz. İrlanda’nın başkenti olan Dublin diğer şehirlere göre biraz daha pahalıdır.  Fakat sosyal hayat oldukça aktif ve iş bulma olanakları daha fazladır. Ayrıca Dünyanın en güvenilir şehirlerindendir.

İRLANDA’DA DİL EĞİTİMİ ALABİLECEĞİNİZ OKULLAR

İrlanda’nın başkenti olan Dublin ülkenin diğer şehirlerine göre pahalı olmasına rağmen Avrupa’nın birçok başkentine göre de ucuzdur.  Aynı zamanda bu şehirde öğrencilerin çalışma hakkı da bulunmaktadır.  Konaklama maliyetlerinin ucuzluğu ve dil okullarının oldukça fazla olmasından dolayı Dublin eğitim açısından ideal şehirlerden birisidir.  Mutlu insanların şehri olarak tarif edilen Dublin’de bir çok Pub yer almakta ve tarihi bir çok yapıda bulunmaktadır.

Dublin’de bulunan dil okullarından bazıları:

Irish College Of English
Atlas Language School
Ulearn English School Dublin
Delfin English School Dublin
Everest Language School
The Linguaviva Centre
Ec English Language Schools: Dublin
Center Of English Studies: Dublin
New College Group Dublin
International House Dublin
Swan Training Institute
Kaplan International: Dublin
Babel Academy Of English
Apollo Language Centre
Active Language Learning
City Language School
Berlitz Dublin
Future Learning Dublin City Center
Twin Dublin
Erin School Of English
Dublin City University English Language School
Frances King Dublin
Ibat College Dublin
Atc English College
Isı English
Dublın Cultural Institute
Eli Schools
Emerald Cultural Institute
Ise Ireland

 

İrlanda’nın orta bölgesinde yer alan bu şehir Munster eyaletinin bir parçasıdır. Şehir ayrıca Shannon Nehri üzerinden yer almaktadır. 2016 nüfus sayımına göre ise  94.192 kişi yaşamaktadır. 18. Yüzyıldan itibaren ise Limerick Limanı tarihi gelişmeler sonucunda çok önemli bir ticaret noktası haline geldi. İngilizce eğitimi almak isteyen öğrencilere ise bu şehirde her türlü olanak sunulmaktadır.  Üstelik aile yanında konaklamayı tercih eden öğrenciler içinde uygun fırsatlar bulunmaktadır. Az Türk öğrencinin bulunması ve aile yanında konaklama imkanları yabancı dil pratiğini daha da geliştirmektedir. Limerick’ in kalbindeki O’Connell Bulvarı’nda yer alan Griffith College Institute of Language dil eğitimi konusunda kendisini kanıtlamıştır. Üstelik okulun yer aldığı kampüs tren ve otobüs istasyonlarına sadece 3 dakikalık mesafededir.

Limerick’de bulunan dil okullarından bazıları:

Limerick Language Centre Ltd
NED College
Griffith Institute of Language
Rightword Institute
University of Limerick Language Centre

İrlanda’nın 2. Büyük şehri olan Cork ülkenin güney batısında yer almaktadır.  Başlangıcında bataklığa inşa edilen şehirde geniş caddelerin altından büyük su kanalları geçmektedir. Lee Nehri’nin şehri merkezinde yer almasından dolayı birçok köprüye ev sahipliği yapmaktadır. Cork ayrıca önemli bir sanayi kentidir. Apple’nın Avrupa’daki merkezi de buradadır. Cork şehrinde dil eğitimi almak isteyen öğrencilere yönelik bir çok fırsat bulunmaktadır.  Yaklaşık 36 bin öğrenciye ev sahipliyi yapan Cork’ta yaşayan öğrencilerin yüzde 10’u ise 100’den farklı ülkeden gelmiştir.  Cork aksanı biraz farklı olsa da öğretmenler ve öğrenciler anlaşılır bir dile İngilizce konuşmaktadır. Ünlü Cork Caz Festivali’de her yıl on binlerce kişiyi şehre çekmektedir.  Ayrıca şehirde ortaçağdan kalma birçok tarihi yapıda bulunmaktadır.

Cork’ta yer alan dil okulları:

Cork English Academy
Patrick’s English Academy
CEC – Cork English College
Cork English World
ACET Cork Ireland (Active Centre of English Training)
UCC Language Centre
Griffith College Cork

Galway’de yer alan dil okulları:

Bridge Mills Galway Language Centre Ltd
Atlantic Language School Galway
Galway English Academy
Galway Cultural Institute
International House Galway
NUI Galway English Language Centre

Galway’de yer alan dil okulları:

ATC Language Schools
PACE Language Institute

Waterford’da yer alan dil okulları:

Waterford English Language Centres – WELC
The International School of English – ISE Ireland
The Slaney Language Centre

Subscribe to get 15% discount