İrlanda Şehirleri

Tarih, kültür, doğal güzellikler ile dopdolu bir gece hayatı arayan öğrenciler karşılarında Avrupa’nın en güvenli ülkelerinden birisi olan İrlanda’yı bulacaklar. Yemyeşil doğası, sulak arazileri ve ılıman iklimin verdiği sıcaklığı yüreklerinde hisseden arkadaş canlısı şehirleriyle İrlanda yurt dışında okumak isteyen öğrencilerin yeni adresi olarak karşımıza çıkıyor. Son yıllarda yabancı öğrencilerin talebinin artmasıyla eğitime önem veren İrlanda’da yaşam ise edebiyat, müzik ve dansla çevrilmiş durumda. İrlanda’nın başta başkent Dublin olmak üzere şehirlerinin mimari ise ortaçağı anımsatmaktadır.  Eğer aklınızda eşsiz eğitim kurumları hakkında bilgi yoksa seçiminizi İrlanda’nın şehirlerine göre yapabilirsiniz.

Ülkenin başkenti olan Dublin listemizde baş sırada yer alıyor.  Dublin tarih meraklıları ve gezi severler için ideal bir şehirdir.  Otobüs ve metro ile birlikte şehrin her yerine kolayca ulaşabilirsiniz.  Üstelik Avrupa’nın en ucuz hava yolu şirketi olarak bilinen Ryanair’in merkezi de burada. Dublin İrlanda’nın ekonomik merkezidir. Aynı zamanda kaliteli üniversitelere ve eğitim kurumlarına sahiptir.  Şehirde yer alan nehrin her iki yakasında otantik eğlence merkezleri ve barlar yer almaktadır. Zaten Dublin publarıyla ünlü bir şehirdir. Kısaca hem eğitime hem de kültür ile sanata doymak istiyorsanız Dublin’de öğrencilik hayatı yaşayabilirsiniz.

Sanat öğrencileri için ideal bir şehir olan Limerick güzel  Shannon nehri boyunca uzanmaktadır. Kültürün başkenti olan Limerick İrlanda’nın doğal ve tarihi güzelliklerini bir arada yansıtmaktadır. Ünlü Kral John Kalesi’nin yanı sıra  St. Mary Katedrali, Hunt Müzesi ve doğal bir göl olan Lough Gur bu kentte bulunmaktadır.

İrlanda kültürünü tam anlamıyla anlamak isteyen öğrenciler bu şirin şehri seçebilirler.  Çünkü Galway İrlanda’nın en İrlandalı şehri olarak bilinmektedir. Arnavut kaldırımlı sokaklarından ortaçağın mistik havasını yansıtan mimarisiyle Galway ilginç evlere ve eğlenceli barlara sahiplik yapmaktadır.  Şehrin her yerinde geleneksel dilleri ve müzikleri de duyma şansına da sahip olacaksınız.

İrlanda doğal güzellikleriyle ve çevreye verdiği önemle bilinen bir ülkedir.  Athlone ise eşsiz doğal güzellikleri birebir yansıtan bir şehirdir.  Doğa yürüyüşlerini, bisiklet sürmeyi ve kırsal alanda dolaşmayı seven öğrenciler için Athlone ideal bir şehir olarak karşımıza çıkmaktadır.

Hem modern bir şehir hem de İrlanda’nın kırsalını yaşamak istiyorsanız Tralee’yi tercih edebilirsiniz.  İrlanda köylerinin yaşamını merak edenler için çarpıcı manzaralarla dolu olan Tralee geleneksel kültür için tercih edilebilir.  Modern yaşamın tüm gereksinimlerini karşılasa da Tralee İrlanda kırsalını da yansıtması açısından oldukça ünlüdür.

Subscribe to get 15% discount