İrlanda’da Diploma Programları

İrlanda’da belli bir konuya yönelik uzmanlaşma programları ve sertifikaları bulunmaktadır. İyi düzeyde İngilizce bilen herkesin katılacağı bu programlar çok farklı alanlarda düzenlenmektedir. Bu alanlar işletme, pazarlama, hukuk, bilgisayar ve finans gibi çeşitli sektörlere göre değişmektedir. İrlanda’da diploma programlarının amacı ise öğrencilerin veya profesyonellerin kısa sürede işlerinde uzmanlaşmasını sağlamaktır. Diploma ve sertifika programı sırasında ise öğrencilerin part time çalışma hakkı bulunmaktadır. Bu sayede öğrenciler iş deneyimi de kazanmaktadır. İrlanda’da sertifika veya diploma programlarının süresi ise alınacak kursa göre değişmektedir. Öğrenciler 2 ay ile 3 yıl arasında bu programlarda eğitim görebilirler.

İrlanda’da diploma ve sertifika programlarına katılmak büyük bir avantajdır.  Hem kariyer hem de sosyal anlamda bu programlar size çok büyük artılar katacaktır.  İrlanda’da bulunan üniversitelerden alınacak olan sertifikalar sadece Türkiye’de değil bütün Dünya’da işinize yarayacaktır. Çünkü bu diploma ve sertifikalar her yerde geçerlidir.  Bu süre içerisinde ana dili İngilizce olan bir ülkede kalacağınız içinde dilinizi daha da geliştirme fırsatı bulacaksınız.  İş hayatına yönelik eğitimler olduğundan dolayı da iş İngilizcesine yönelik pratikte yapacaksınız.

Her şeyden önce İrlanda’da diploma ve sertifika alacağınız alanı kararlaştırmanız gerekiyor.  Çünkü bu fırsat kariyeriniz için büyük bir adım olacak.  Birlikte çalışacağınız danışmanlık şirketi ise size başvuru ve vize konusunda yardımcı olacaktır.  İrlanda’da bu programlara katılmak içinde eğitim vizesi gerekmektedir. Vizeyi alıp okula kayıt yaptırdıktan sonra da yarı zamanlı çalışmakta mümkündür. Eğer diploma veya sertifikayı aldıktan sonra çalışmaya veya yaşamaya devam etmek istiyorsanız bir vize başvurusu daha yapmalısınız. İrlanda’da sertifika ve diploma programlarından mezun olan öğrenciler 2 yıla kadar oturma ve tam çalışma iznine sahip olabilirler.  Bu süre daha sonra başvuru yapılarak uzatılabilmektedir.

İrlanda son yıllarda eğitime yaptığı yatırımlarla Dünya çapında her yıl binlerce öğrenciyi çekmektedir. Yaşam koşullarının ve eğitim masraflarının diğer ülkelere göre daha hesaplı olması bu ülkeyi cazip kılmaktadır.

Subscribe to get 15% discount