Sınav Hazırlık Programları

Sınav için gerekli olan okuma, yazma, dinleme ve konuşma teknikleri için yurt dışında İngilizce dil eğitimi alabilirsiniz.  ELTS (International English Language Testing System) adı verilen bu program için göze çarpan ilk ülke ise İrlanda’dır. İrlanda’da verilen kaliteli dil eğitimiyle amaçlanan ise katılımcının İngilizcenin konuşulan bir ortamda çalışmaya ve eğitim görmeye hazır olup olmadığını ölçmektedir. İrlanda’da sınava hazırlık programlarıyla ilgili eğitim veren birçok dil okulu bulunmaktadır.  Üstelik bu programın sonuçları Türkiye’de bir çok üniversite tarafından kabul edilmektedir.  Ayrıca bu eğitim sayesinde konuşma ve okumanın dışında akademik anlamda da dil bilginizi geliştirebilirsiniz.

İrlanda’da TOEFL hazırlık kursu sunan birçok okul bulunmaktadır. Bu sayede sizlerde İngilizce yeterliğinizi uluslararası bir sertifika ile belgeleyebilirsiniz.  Öğrencilerin yoğun ilgili gösterdiği bu kurslarla okuma, yazma, konuşma ve dinleme gibi sınav becerilerinizi geliştireceksiniz.  İrlanda’daki sınava hazırlık programlarının amacı ise öğrencinin etkin bir İngilizce düzeyine ulaşmasını sağlamaktadır. Bu sertifika sayesinde ABD, İngiltere ve Kanada gibi yerlerde de İngilizcenizin yeterli olduğunu kanıtlayacaksınız.

IELTS (International English Language Testing System) İngilizcenin ana dil olduğu ülkelerde yaşamak ve çalışmak isteyenlerin yeterliliklerinin ölçüldüğü uluslararası bir sınavdır. Bu sınav Dünya çapında belirli merkezler tarafından yapılmaktadır. Bu merkezlerin yapıldığı sınavlar 10 binden fazla kurumda geçerlidir. Bu kurumlar arasında devlet şirketleri, eğitim ve istihdam büroları da vardır. IELTS’de 2 tür sınav bulunmaktadır. Akademik ve genel eğitim şeklinde düzenlenen bu sınavlar size İngilizce konuşulan bir ülkede çalışma fırsatı sunmaktadır.  Eğer İngilizce konuşulan bir ülkede eğitim almak isterseniz akademik sınava girmek zorundasınız.  Genel eğitim sınavı ise iş deneyimi ve göçmenlik amacı olan kişiler için gereklidir.  Bu sınav 4 aşamadan oluşmaktadır.  Sınavlardan yeterli sonucu alamazsanız İrlanda’da bazı üniversiteler size hazırlık kursu vermektedir. Aynı zamanda İrlanda’ya gelerek dil okullarında da bu sınava yönelik bir eğitim alabilirsiniz. İrlanda’da dil okullarında IELTS sınavına yönelik eğitim programları mevcuttur.  Bu eğitim programlarına dahil olabilmek içinde B-1 seviyesinde İngilizce bilmeniz gerekmektedir.  Bu seviyeler ise dil okullarının kendi düzenlediği sınavlarla ölçülmektedir.

Subscribe to get 15% discount