Work and Study nedir?

Her öğrencinin hayali bir yandan yurt dışında dil öğrenirken bir yandan da çalışıp para kazanmaktır. İşte öğrencilere bu olanağı sağlayan programa Work and Study ismi verilmektedir.  Hem çalışıp hem de dil öğrenebileceğiniz work and study programı ile bir yandan da yeni kültürler ve arkadaşlarda tanıyabilirsiniz. Üstelik çalışma izninizde yasal olacaktır. Böylece de yurt dışında bulunduğunuz süreç içerisinde masraflarınızı da kendiniz karşılamış olacaksınız.  Mezun olduktan sonra ise her öğrencinin hayali kurumsal bir firmada çalışmaktır. Fakat çoğu kurumsal firmanın ilk şartı ise iyi derecede yabancı dil bilmektir. Yurt dışında bir dil eğitimi ise bazen bütçeyi aşabilmektedir. Fakat work and study programı ile sizlerde iyi bir işte çalışarak masraflarınızı karşılayabilirsiniz.

Dil öğrenmenin en etkili yolu o ülkede bulunmak ve yeni insanlarla sohbet etmektir. Örneğin İrlanda’da da bulunarak İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Fakat artan döviz kurları ise dil öğrenmek için yurt dışına çıkmak isteyen öğrencileri zorluyor. Bu yüzden öğrenciler dil öğrenmenin alternatif yollarını arıyorlar.  Bu noktada karşımıza work and study programı çıkıyor.  Bu program ile İngilizcenizi ana dili gibi konuşan insanlarla bir arada olacaksınız.  Work and Study programı ile bir yandan da çalışacağınız için ailelerinize para biriktirerek yurt dışından sevdikleri hediyeleri de alabilirsiniz.  Work and Study programı için başta İrlanda olmak üzere Malta, Avustralya ve Dubai gibi ülkeler ön plana çıkıyor.  Aynı zamanda Kanada’da da programa katılan öğrencilere çalışma hakkı vermektedir.

-Work and Study programı sizi zengin yapmayacaktır. Fakat çalışarak masraflarınızı karşılama olanağı yakalayacaksınız.

– Bu program yurt dışı dil eğitimi alırken ailelerine yük olmak istemeyen öğrenciler için idealdir.

-Bu program kapsamında 6 aydan 2 yıla kadar eğitimler bulunmaktadır.

-Eğer hiç İngilizceniz bulunmuyorsa dil yeterliliğiniz orta seviyeye çıkınca çalışmaya başlayabilirsiniz.

-Bazı ülkeler bu program kapsamında size harçlıklarınızı karşılayabileceğiniz ‘part time’  iş garantisi vermektedir.

-İrlanda’da dil eğitimi almak istiyorsanız en az 24 hafta İngilizce dil eğitimi programına kayıt olmanız gerekiyor. Bu program dahilinde en az 15 saat ders alarak part time çalışma hakkını elde edebilirsiniz.

-Work and Study programları Amerika’da ise süresiz olarak iptal edilmiştir.

-18 yaşından büyük herkes bu programa katılabilir.

Work and Study ile Work and Travel programı bazen karıştırabiliyor. Work and Study programında amaç dil öğrenmek iken Work and Travel amaç Amerika’ya gidip çalışmaktır.  Work and Study’de dil öğrenmenin ise süre kısıtlaması bulunmuyor. Örneğin İrlanda’da bu programı 2 yıla kadar alabilirsiniz. Fakat Work and Travel’da ise vize süresi 4 aydır.  Unutmayın Work And Travelde amaç çalışmak olduğu için en az orta seviyede İngilizce bilmeniz gerekiyor. Fakat Work and Study’e ise hiç İngilizce bilmeseniz bile katılabilirsiniz. Çünkü burada amaç bir dili tamamen öğrenmektir.

Subscribe to get 15% discount