Work and Study Program Ücretleri

İrlanda’da work and study programına katılarak 6 ay dil eğitimi alabilirsiniz.  Bu süre yaklaşık 25 hafta olmaktadır.  Bu süreye ek olarak 2 ayda tatil hakkı verilmektedir. Toplam 8 aylık bölümde ise haftalık 20 saat part time çalışma hakkınız bulunmaktadır.  2021 fiyatlarıyla hesaplayacak olursak saati 10 Euro’dan ayda yaklaşık 800 Euro kazanma fırsatınız bulunmaktadır. Bu program sayesinde ailenize yük olmadan kendi masraflarınızı da karşılayabilirsiniz. Ayrıca Work And Travel’ın aksine bu program sayesinde akademik seviyede de İngilizce öğrenebilirsiniz. İrlanda’nın başkenti olan Dublin diğer şehirlere göre biraz daha pahalıdır.  Fakat sosyal hayat oldukça aktif ve iş bulma olanakları daha fazladır. Ayrıca Dünyanın en güvenilir şehirlerindendir.

Work And Study programının ücreti ise eğitim almak istediğiniz ülkeye göre değişmektedir.  Aynı zamanda ücretleri kayıt olduğunuz tarih ve okulda etkilemektedir. Şirketler öğrencilere yönelik dönemsel paketler hazırlayarak ücretsiz danışmanlık hizmeti de verebilmektedir.  İyi bir şekilde araştırma yaparak sizlerde düşük maliyetle hem dil öğrenme hem de çalışma fırsatını yakalayabilirsiniz.

İrlanda’da İngiltere’nin aksine Sterlin yerine Euro kullanılmaktadır. Bu durumda yaşam maliyetlerini düşürmektedir.  Türk sayısı ise İngiltere’ye göre oldukça azdır. Bu durum dil öğrenimi açısından büyük bir avantaj sağlamaktadır. Uzun dönemli gidecek olan öğrencilerin çalışma izinlerinin yasal olması masraflarının bir bölümü karşılayabilmelerine olanak sağlamaktadır. Üstelik İrlanda’ya adapte olabilmek oldukça kolaydır. Yemyeşil doğası ise size huzur verecektir. İrlanda’da öğrenciler için ise aylık yaşamsal harcamalar yaklaşık 1000 Euro ile 1200 Euro arasındadır.

Subscribe to get 15% discount